לצערנו, יוזמת פִּלְפֵּל לא הצליחה להתממש כיוון שהתנאים שמציב משרד החינוך מנוגדים לעצם הרעיון העומד מאחורי היוזמה.

השארנו את האתר על כנו כיוון שהורים ומורים עדיין מוצאים עניין ברעיונות שבו, אך כל המידע באתר מתייחס ליוזמה המקורית, שאינה רלוונטית עוד.

תשובות לשאלות נפוצות

פִּלְפֵּל הוא בית-ספר בהקמה; מאחוריו יוזמה רעננה וחדשנית (למעשה, בין הראשונות בעולם מסוגה), אך גם פרטים שעדיין נתונים בתהליך עבודה נמרץ. אנו מודעות מאוד לקושי של ההורים והתלמידים בשל אי-הידיעה; עם זאת, בשלב ההקמה נדרשת סבלנות יתירה. היא תשתלם.
מיקום בית-הספר
בית-הספר יוקם באזור השרון-מרכז. בשלב זה נבדקות מספר אפשרויות למיקום בית-הספר; נשמח להצעות נוספות בעניין זה.
מתי ייפתח בית-הספר?
בשל הקשיים בהקמת מסגרת חדשה ופרטית, אין באפשרותנו לספק בשלב זה תאריך; ברגע סגירת המיקום נודיעכם, ונפתח את בית-הספר במהירות האפשרית.
שכר-הלימוד
שכר-הלימוד מוערך בכ- 2,800 ₪ לחודש. הסכום הגבוה נובע מן הרצון והצורך להבטיח תנאים מעולים ומהיעדר התמיכה, בשלב זה, של משרד החינוך. אנו פועלים לקבלת אישור ותמיכה ממשרד החינוך, ובמקביל – לאיתור תורמים עבור מלגות לימודים, אשר תחולקנה באופן שוויוני בין כלל התלמידים. נשמח לסיוע באיתור תורמים מתאימים.
הלימודים בפִּלְפֵּל יאפשרו חסכון בהוצאות כשכר מורים פרטיים, ספרי לימוד, חוגים, תשלומי הורים וועד ועוד.
מדוע לא מצוין מספר טלפון באתר?
בשלב זה אנו עובדות יומם ולילה על הקמת בית-הספר, על חשבון זמננו הפרטי וללא כל תמורה כספית. אין באפשרותנו להתפנות למאות שיחות טלפון, אך ניתן בהחלט לפנות באימייל.
האם יהיו הסעות? האם ייפתח צהרון?
התשובות לכך תלויות בהרשמה הסופית, בהתאם לצרכי ההורים הנרשמים.
האם ייפתחו בתי-ספר נוספים של פִּלְפֵּל ברחבי הארץ?
השאיפה שלנו היא לאפשר לכל ילד-פלפל בישראל ללמוד בבית-ספר הולם. כדי לאפשר ליוזמה להצליח, ייפתח בית-ספר ראשון באזור המרכז; בהמשך בהחלט מתוכננת פתיחת בתי-ספר נוספים ברחבי הארץ, בהתאם לצורך.
האם מתוכננים מפגשי הורים ו/או תלמידים לפני תחילת הלימודים?
בוודאי.
פִּלְפֵּל שואף להוות קהילה חמה ותומכת לכלל משתתפיו - תלמידים, הורים וצוות. בחודשים שנותרו עד תחילת שנת הלימודים ייערכו מפגשי היכרות אישיים וקבוצתיים להורים ולתלמידים, והתלמידים יתחילו את שנת הלימודים כאשר הם כבר למודי חוויות נעימות עם חבריהם לכיתה ועם מוריהם.
תאריכים, מיקומים ושאר פרטי המפגשים ייקבעו מיד לאחר קביעת מיקום בית-הספר, שתשפיע ישירות על ההרשמה.
מהי גישת פִּלְפֵּל לריטלין?
ריטלין ותרופות אחרות, העשויות לסייע לבעלי הפרעות קשב וריכוז, ניתנות על-ידי רופאים (פסיכיאטרים או נוירולוגים) בלבד. בית-הספר תומך בטובת הילד, וזו משתנה מילד לילד. בעניינים רפואיים מחליטים ההורים בלבד על טובת ילדם. אנו מכבדים כל החלטה, ודורשים יחס דומה מכלל הצוות, ההורים והתלמידים. בית-הספר לא יאפשר במסגרתו פעולות, התבטאויות או רמיזות העלולות לפגוע בתלמיד זה או אחר, או במי מן ההורים, בשל נטילת או אי-נטילת תרופה כזו או אחרת.
האם בית-הספר מתאים לתלמידים דתיים?
פִּלְפֵּל, כמובן, מקבל בשמחה תלמידות ותלמידים (כמו גם הורים ומורים) מכל גזע, גון וצבע; דתיים, חילונים, אתאיסטים, ערבים, יהודים, מוסלמים, נוצרים, שחורים, לבנים... תלמידים או הורים המעוניינים בתנאים יחודיים יוכלו להתייעץ עם הצוות כדי לבדוק אם ניתן לאפשר אותם לילדיהם. לא יחולו תנאים מיוחדים (כגון כשרות, לבוש וכו') על כלל התלמידים ו/או הצוות.
האם פִּלְפֵּל יפעל בגישה הדמוקרטית?
לא. לחינוך הדמוקרטי יתרונות רבים, והוא מתאים לילדים רבים, אך כמובן לא לכולם (לתפישתנו, שום שיטה אינה מתאימה לכולם). האחריות שמעביר החינוך הדמוקרטי אל כתפי הילדים עלולה לעתים להיות בעוכריהם, ואצל ילדי הפלפל - על אחת כמה וכמה. אין בכוונתנו לאפשר לילדים לבחור מה ללמוד או אם ללמוד, אלא ליצור עבורם תנאים המעודדים ומאפשרים למידה מהנה, פעילה ויעילה. עידוד המוטיבציה ללמידה היא אחת ממטרות הלימודים בפִּלְפֵּל, ותזכה לתשומת-לב רבה מצד הצוות.
האם תכנית הלימודים תתאים לדרישות משרד החינוך?
תכנית הלימודים תכלול את דרישות לימודי הליבה של משרד החינוך, וכן הרבה מעבר להן בכמה מישורים: הרחבה והעמקה חוויתיות בתחומי הלימודים; תוספת העשרה בתחומים נוספים; רכישת אסטרטגיות למידה, ניהול זמן והתארגנות, הנחוצות מאוד לילדי הפלפל וילוו אותם הרבה לאחר סיום לימודיהם.